Výsledky utkání

SEZÓNA 2019/20

O vítězství rozhodly až vzájemné zápasy tří týmů.

Zde naleznete výsledky akce Halový turnaj U11 konané 09.02.2020. Sdílet na Facebooku

Další díl Fotbalových turnajů mládeže se uskutečnil v neděli dopoledne pro kategorii U11. Vzhledem k odřeknutí dvou týmů se nakonec turnaje zúčastnily tři domácí týmy, dva mladší kategorie, pro které to byla velmi těžká konfrontace, při které však získávaly zejména zkušenosti. Z vítězství se nakonec radovali Lokoťáci z kategorie U11, když o prvních třech místech musela rozhodnout až vzájemná mini tabulka, neboť družstva měla shodně po 12 bodech. Turnaje probíhají díky podpoře Libereckého kraje a města Česká Lípa.

Umístění a výsledky U11

1. TJ Lokomotiva Česká Lípa U11 (Benešov 4:2, Brandýs 2:3, Č.Kamenice 4:1, Loko U10 7:0, Loko C 14:1 )
2. MSK Benešov n. Ploučnicí ( Brandýs 2:0, Č.Kamenice 8:2, Loko U10 8:0, Loko C 12:0 )
3. FK Brandýs–Boleslav (Č.Kamenice 11:2, Loko U10 5:0, Loko C 13:0 )
4. FK Česká Kamenice ( Loko U10 4:2, Loko C 14:0 )
5. TJ Lokomotiva Česká Lípa U10 ( Loko C 6:2 )
6. TJ Lokomotiva Česká Lípa C

Nejlepší brankař: Palička Patrik (FK Brandýs-Boleslav)
Nejlepší střelec: Krédl Ladislav (MSK Benešov n.Pl) (14gólu)
Nejlepší hráč: Pola Miroslav (TJ Lokomotiva Česká Lípa U11)

Sestava LČL U11: Lát (1) – Šváb (3 branky), Jenčík (2), Zahradník (3), Penz (5), Kliment (3), Pola (13) trenér: Šváb
Sestava LČL U10: Hůlka(2) – Danyi, Syrový(1), Schuller(1), Štoček, Rada(3) trenér: Syrový
Sestava LČL C: Košek – Čech, Horák (1), Zahradník ml. (1) Nefjodov, Jankauskas, Novotný (1), Zahradník trenér: Nefedov

Rozhodčí: Táborský, Mengr

12.1.2020, 2.místo na turnaji U10 v Jičíně

V prvním turnaji v novém roce se Lokoťáci představili v Jičíně. Větší hřiště a hra 4+1 dávala více prostoru pro individuální činnosti a kombinační hru. Kluci se nebáli udělat kličku, často se snažili ve vysoké rychlosti obcházet soupeře a získávat tak výhodu pro své spoluhráče. škoda že v posledním utkání se nepodařilo překvapit výborně chytajícího brankáře z Rapidu. Nejdůležitějším bodem však bylo vidět zlepšení všech hráčů a řešení herních situací.  Všichni také bojovali za jakéhokoliv stavu, nevzdávali se a na závěr se tak mohli radovat z krásného 2.místa. Poděkování patří také rodičům za zajištění dopravy a fandění v průběhu turnaje.

Sestava: Řičičář –  Rada, Nefedov, Sahulka, Dvořák, Schuller, Danyi, trenér: Nefedov

Nejlepší střelec turnaje: Jaroslav Rada

Domácí tým U10 v silné konkurenci stříbrný.

3.11.2019, FK Železný Brod U11/10 – Č. Lípa U11/U10 (1-1, 2-0)

Starší tým se pustil do hry odvážně, kluci se snažili v každé situaci jít do kličky, sice ztráceli dost míčů, ale bojovali a soupeř byl nakonec lepší a uspěl. Přesto však kluci chtěli hrát, bojovat. Druhý zápas začali domácí proměňovat šance, přidaly se krásné individuální akce s kombinací na celou šíři hřiště, jedna akce střídala druhou. Soupeř se snažil omezit mezihru a balony hodně nakopávat dopředu, s čímž si dobrou poziční hrou poradil domácí brankář.  V druhém poločase se hosté po několika akcích do hry, domácí však nakonec utkání převážili na svou stranu a po zásluze se radovali z vítězství.

Mladší tým (U10) se v prvním zápase snažil nepouštět soupeře na svou polovinu, ti tak spoléhali zejména na rychlé protiútoky. Domácí byli po celý zápas značně lepším týmem, soupeře dobře presoval, ale nedařilo se jim v koncovce. Škoda mnoha nevyužitých šancí, jenž by vystačili na další dva zápasy. Druhý zápas pustili domácí soupeře do hry, čehož hosté využili k vyrovnanému poločasovému skóre. Ve druhém poločasu však domácí opět dominovali a po zásluze se se mohli i ve druhém zápase radovat z výhry.

28.10.2019, FK Jablonec U10 – Č. Lípa U11/U10 (0-1-1, 1-0-1)

V souboji s FK Jablonec si hosté v oslabené sestavě vedli (bez obou brankařů a dalších opor) velmi dobře. Domácím nedali příliš prostoru pro kombinační hru a dlouhou byli lepším týmem, byli aktivní s hrou vysoko do vlastní branky, včas pokrývali soupeřovi hráče. škoda jen posledního poločasu, kdy se projevil vyšší počet domácích na střídání a hosté v oslabené sestavě již nedokázali vzdorovat. škoda také mnoha zahozených šancí, které je třeba proměňovat.

Sestava U11: Lát – Šváb, Kunák, Nefedov, Kliment, Černý, Penz, Pola, Zahradník

Sestava U10: Hůlka, Danyi, Rada, Skládaný, Sahulka, Řičičář, Syrový, Štoček

20.10.2019, VTJ Rapid Liberec – LČL U11/U10(x-x, 0-2)

V souboji mladších hráčů se domácí snažili hrát hodně kombinačně, ale díky velmi dobré nátlakové hře se to nedařilo. Jedninou šancí tak pro domácí byli rychlé protiútoky. Hosté byli rychlejší a důraznější v osobních soubojích, rychlejší s míčem a po zásluze se radovali ze dvou výher. Škoda dalších nevyužitých šancí, jenž by vystačily na další utkání.

19.10.2019 LČL U11/10 – H. Libchava 8:7

Sestava U11: Lát – Šváb, Nefedov, Kliment, Černý, Penz, Pola, Novotný, Nefedov

Sestava U10: Hůlka, Danyi, Rada, Sahulka, Řičičář, Syrový, Halinár

13.10.2019,  LČL U11/U10 – Turnov (1-1, 2-0)

Starší Lokoťáci se v prvním zápase proti Turnovu zahřívali a promeškali úvod v utkání, který už poté nedokázali otočit.  Druhé utkání pak zabrali a odčinili porážku z prvního utkání výborným výkonem. Mladší hráči si proti Turnovu připsali  dvě výhry. Kluci byli silnější především ve hře jeden na jednoho, předváděli pěkné kličky s dobrým načasováním a rychlostí. Jen škoda úvodu druhého poločasu v druhém utkání, který zbytečně prospali.

13.10.2019, LČL U10 – Turnov

Sestava U10: Hůlka, Danyi, Rada, Skládaný, Rančák, Sahulka, Holub, Řičičář, Syrový

22.9.2019, LČL U11/U10 – Č. Lípa U11/U10 (0-2, 1-1)

V dalším kole čekalo naše starší přípravky městské derby. V duelu starších týmů byli hosté  v prvním utkání lepším týmem a po zásluze zvítězili. Ve druhém utkání proti stejnému se hrálo o vítěze duelu až do posledních minut, kdy byli nakonec i podruhé úspěšnější a šťastnější hosté.  V duelu mladších kategorií se v prvním zápase po velkém boji radovali domácí hráči. Měli velkou snahu, důraz a dařilo se jim dobře dohrávat osobní souboje. Ve druhém duelu byli lepším týmem hosté, domácím chyběla větší podpora brankařů a lepší rozehrávky. Spousta chyb pak pramenila z  nepozornosti a odevzdanosti. Chyběla pak především snaha a bojovnost i za nepříznivého stavu. Škoda pak zbytečných reakcí mimo hřiště z obou stran, pořád jde o hru dětí a pro děti.

15.9.2019, Krásná Studánka U12/U11 – LČL U11/U10 (1-1, 0-2), hráno v Zákupech

U11 LČL

V duelu hraném v Zákupech, v rámci Sportfestu se naši kluci utkali s týmem Krásné Studánky, jenž jsou až na výjimky složené z holek Liberce.

V duelu starších týmů se kluci dlouho nemohli dostat do hry a po nekoncentrovaném výkonu soupeři podlehli. Do druhého duelu se však Lokoťáci rychle oklepali a naopak se dařilo více jim. V duelu mladších týmů, byli kluci z kategorie U10 lepším týmem, ale po několika chybách skončil první poločas remízou. Až ve druhém poločase se jim podařilo soupeře přehrát v rychlosti a nasazení. V druhém duelu byli také lepší v přímočarosti, dokázali se více prosazovat a nakonec pěkně zakončili své sportovní dopoledne.

Sestava U11: Lát – Šváb, Kunák, Nefedov, Kliment, Černý, Penz, Jenčík

Sestava U10: Hůlka, Danyi, Rada, Zahradník, Rančák, Sahulka, Holub, Řičičář, Syrový

8.9.2019, LČL U11/U10 – Mnichovo Hradiště U11/U10 (0-2, 2-0)

V domácím utkání se odehráli souboje zvlášť mezi staršími a zvlášť mezi mladšími. Starší hráči Mnichova hradiště byli silným celkem a naši hráči, i díky zbytečným ztrátám nenašli na soupeře recept. Mladší tým si naopak vytvořil mnoho krásných akcí, díky kterým se jim dařilo soupeře přečíslovat, vytvářet mnoho brankových situací a také zakončovat.

Sestava U11: Lát – Šváb, Nefedov, Danyi, Kunák, Pola, Kliment, Černý, Penz, Drahoš, Jenčík

Sestava U10: Hůlka, Rančák, Král, Dvořák, Nepraš V., Halinár J., Rada, Sahulka, Holub, Řičičář, Syrový

8.9.2019, LČL U11/U10 – Slovan Varnsdorf U11/U10 (1-1, 1-1)

V prvních zápasech sezony se pozitivně projevila náročná příprava proti silným českým celkům. V duelu stejně starých hráčů si mladší (U10) s přehledem poradili s hostujícím celkem, starší i přes prohru bojovali a měli snahu do posledních minut. V dalším zápase se soupeři protočili, mladší Lokoťáci si zahráli oproti o rok staršímu soupeři a naopak. Mladší prohráli těsným rozdílem a byli soupeři více než vyrovnaným partnerem, starší si připsali výhru. Přes všechny výsledky je však důležitější, že se domácím dařilo obejití soupeře v soubojích 1:1, včas zrychlit a především rychlost v rozhodování, což je jeden z nejdůležitějších aspektů. Taktéž se dařily pěkné rychlé útočné kombinace. I přesto, že už v posledních dvaceti minutách některým hráčům docházely síly, hrálo se stále ve vysokém tempu. Celkově je pak vidět značný pozitivní posun v kontextu jarního zápasu ve Varnsdorfu, jenž skončil rozdílem třídy. Důležité bylo, že kluci měli ze svých výkonů pozitivní dojem. Předvedená hra pak byla „překvapením“ i pro hostující trenéry, jenž pochválili domácí celek za výborný výkon v obou utkáních.

Stále je to však hra dětí a tak by s k ní mělo i přistupovat, povzbuzovat svůj tým, být mu oporou!!

Sestava U11: Lát – Šváb, Kunák, Pola, Kliment, Černý, Penz, Drahoš

Sestava U10: Hůlka – Danyi, Rada, Nefedov, Sahulka, Holub, Řičičář, Syrový

1.9.2019, souhrn přípravy na sezonu.

Příprava se novou sezonu byla v mnohém velice zajímavá. Nejprve si kluci zahráli v rámci kempu, kterého se zúčastnilo 34 dětí, proti Slavii Praha (kategorie U10/U9), aby se v dalším týdnu střetli s Týmu FK Ústí nad Labem a v první zářijový den proti FC Slovan Liberec.

Nejprve se hráči ročníku 2009 zúčastnili soustředění s hráči ročníku 2008, mladší hráči se pak zúčastnili kempu s celkovým počtem 34 dětí. V rámci si pak zahráli proti Slavii Praha. Cílem utkání bylo zejména na sbírat zkušenosti, proti jednomu z nejlepších týmů ČR, naučit se hrát od počátku až do konce ve vysokém tempu, přičemž každý z hráčů má výborné předpoklady k růstu. V dalších dnech si pak hráči zahráli proti sobě v rámci posledního dne kempu. Následující týden pak přinesl další dva zajímavé zápasy proti FK Ústí nad Labem a FC Slovan Liberec. Co se týče soupeřů se tak jednalo o jednu z nejtěžších příprav na sezonu. Než výsledky, je však důležitější herní praxe proti takto těžkým soupeřům s kterými se nemáme možnost pravidelně utkávat.