P1140531

Áčko slaví třetí výhru v řadě, bodovalo také béčko

Týmům Lokomotivy se o víkendu příliš nedařilo. Z vítězství se radoval pouze první tým, který se radoval potřetí v řadě. Naopak béčko získalo jeden bod a stejně si vedla také přípravka. Naopak žáci si z Liberce odvezli dvě vysoké porážky. Jak si celky Lokomotivy počínaly o tomto víkendu?
———————————————————————————————————————————————–
O třetí výhru v řadě usiloval první tým Lokomotivy proti celku Jenišovic. Od začátku zápasu se však na hřišti odehrával spíše tuhý boj, což zavinil zejména nepříznivý stav hřiště. Domácí si i přes tento nedostatek dokázali vytvořit několik šancí a v té největší mířil Kýček pouze do břevna. V závěru první půle se ovšem ujal rohového kopu France, který našel Davida Vlka, a ten poslal Lokomotivu do těsného vedení.
To si českolipský celek přenesl do druhé půle, do které vstoupili aktivněji hosté, ale opět udeřili domácí. Rychlý kontr Lokomotivy dokázal proměnit Lukáš Nevrlý. Jenišovice se i přes dvoubrankovou ztrátu nevzdávali a v 69. minutě dokázali snížit po trestném kopu Marka Randáka. Dramatický závěr zápasu ale domácí zvládli a výhru stvrdil v samotném závěru Dušan Tomášek. Lokomotiva tak slaví potřetí v řadě, když zdolala Jenišovice 3:1.
Lokomotiva Česká Lípa – Jenišovice 3:1 (1:0)
Branky: 44. Vlk, 52. Nevrlý, 90. Tomášek – 69.  Mar. Randák.
Rozhodčí: Kliment – Paulus, Copko.
ŽK: Spilka, Starý – Rác, Vavřich.
Diváci: 40.
Sestavy:
LOKO ČL: Martínek – Horáček M., Vlk, Šindelář, Kliment – France, Starý, Lebduška (70. Tomášek), Spilka – Kýček (90. Bukáček), Nevrlý. Trenér: Radek Novák.
Jenišovice: Cejnar – Drahoňovský, Bubák, Svoboda, Pekař, Bernard, Mar. Randák, Rác, Mat. Randák, Bangha, Vavřich. Trenér: Petr Randák.
Zajímavé utkání sledovali diváci v Lindavě, kam zavítalo béčko Lokomotivy. Už v deváté minutě ovšem inkasovalo, když se prosadil Ondřej Mareš, ale na jeho trefu dokázal zareagovat Vladimír Novotný. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu a oba týmy se prosadily ještě jednou.
V padesáté minutě se trefil střídající Petr Gubenko a o sedm minut později vyrovnal Patrik Černý. Právě on se však nechal po dalších čtyřech minutách vyloučit. V závěru utkání dostal červenou také domácí Jaroslav Svoboda a zápas skončil remízou 2:2. V penaltovém rozstřelu pak byla úspěšnější Lindava a českolipský celek si odvezl pouze bod.
Lindava – Lokomotiva Česká Lípa „B“ 2:2 (1:1), penalty 4:2
Branky: 9. Mareš, 50. Gubenko – 28. Novotný, 57. Černý.
Rozhodčí: Mengr – Jánský, Marek.
ČK: 81. Svoboda – 61. Černý.
ŽK: Čihák (LOKO ČL).
Diváci: 51.
Sestavy:
Lindava: Tichý – Halčin, Knespl, Tima, Laurin, Jančar, Mareš, Nýdrle (46. Gubenko), Dvorský (46. Houfek), Moravec, Kalina (46. Svoboda).
LOKO ČL: Piskor – Pelc, Novotný, Byrtek, Černý, Čihák, Denk, Horáček, Koštial, Vnuk, Mokošín.
Na své utkání budou chtít však zapomenout starší žáci, kteří si z Liberce odvezli vysokou porážku. Proti kvalitnímu soupeři ztráceli krok od začátku utkání a bohužel jim nevycházela ani kombinace, při které se dopouštěli chyb. V generálce přes městským derby prohráli Albrechtovi svěřenci 0:12, ale proti Arsenalu už všichni určitě podají maximální výkon!
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „Dnešní zápas byl z pohledu výsledkového a hlavně herního velmi odevzdaný. Soupeři jsme vítězství darovali lacinými chybami. Snaha dvou až tří hráčů je málo, protože ze hřiště by všichni měli odcházet s dojmem stoprocentního výkonu. To dnes neplatilo. Musíme se z chyb ponaučit a chtít dosáhnout pocitu z dobře odvedené fotbalové práce s jakýmkoliv týmem. Liberci děkujeme za důkladné prověření našeho týmu před městským derby.“
SK VTJ Rapid Liberec U15 – Lokomotiva Česká Lípa U15 12:0 (5:0)
Rozhodčí: Juris – Bohata, Tůma.
Sestava LOKO ČL: Kavenský – Černý, France, Komárek – Lupoměský, Plůcha, Rus, Kašpar, Kubeš – Ritschel, Novák (Babic, Saidl). Trenéři: Albrecht, Kavenský.
SK VTJ Rapid Liberec U13 – Lokomotiva Česká Lípa U13 12:3 (5:0)
Nejmladší hráči Lokomotivy mají za sebou nejvyrovnanější utkání nové sezony. Proti Jablonnému začali velmi aktivně a díky povedeným kombinacím vedli. Svůj náskok drželi dlouho, ale o vítězství přišli nešťastnou vlastní brankou. Zklamání ze ztráty bodů ovšem přebíjí povedený výkon a velká bojovnost malých fotbalistů, kteří uhráli remízu.
Lokomotiva Česká Lípa U9 – Jablonné v Podještědí U9 4:4
Branky: Novák 2, Charvát, Doňar.
Sestava LOKO ČL: Chaloupka – Charvát, Piták, Novák, Doňar, Landovský, Jantač, Bareš, Lehotský, Danyi, Sopkuliak.