Milan Bukáček - konec

Konec legendy! Milan Bukáček se loučil rozhodujícím gólem

S historií Lokomotivy je pevně spjato i jméno MILANA BUKÁČKA, dlouholetého hráče i funkcionáře klubu. V sobotním utkání 3. kola Okresní soutěže proti Oknům však aktivní kariéru uzavřel a v dresu rezervního týmu měl rozlučku snů! V základní sestavě s kapitánskou páskou a s oběma syny po boku pomohl k remíze 2:2 a třešničkou na dortu byla jeho proměněná penalta, která rozhodla o triumfu českolipského celku.
———————————————————————————————————————————————–
Ne každý má to štěstí, aby s aktivní kariérou skončil na vrcholu – Milanu Bukáčkovi se to podařilo. Už 53letý lokoťák tělem i duší pověsil kopačky na hřebík v sobotním soutěžním utkání proti Oknům, do kterého vedl béčko s kapitánskou páskou na ruce. Aby toho nebylo málo, v základní sestavě nechyběli ani jeho starší syn Miloslav (1993) a mladší syn Lukáš (2000).
„Zřejmě poslední oficiální zápas, kdy jsme si mohli společně zařádit táta, já a brácha,“ uvědomil si po utkání starší ze synů. Průběh tátovy rozlučky však překonal i jeho očekávání. Byl to právě 25letý odchovanec Lokomotivy, kdo otevřel skóre po dvanácti minutách hry a o dalších pět minut později už domácí vedli 2:0. Okna však vyrovnala utkání nakonec skončilo remízou, po které následovaly pokutové kopy.

KOMPLETNÍ FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE>>>

V nich všichni chladnokrevně proměnili, až na poslední hráče Oken. V tu chvíli přišla chvíle domácího kapitána, který si postavil míč a přesnou trefou vystřelil svému týmu druhý bod. „Pohádka. Potvrdil jsem si, že Lokotka je klub se srdcem na pravém místě, kde si váží odvedené práce a umí ocenit slovem i gestem,“ dojalo prostředního z Bukáčků.
Ten nejstarší se loučí jako král. Posledním oficiálním a rozhodujícím gólem.