Lokomotiva uspořádá letní turnaje ŽIJEME HROU!

Fotbalový oddíl Lokomotiva Česká Lípa sklidil velmi pozitivní ohlasy za své zimní turnaje pod záštitou „ŽIJEME HROU“, na které se mohou fotbalové kluby těšit i v létě. Souboje kategorií U7 a U9 se uskuteční ve třech termínech.
———————————————————————————————————————————————–
Turnaje pod hlavičkou „ŽIJEME HROU“ mají nezvyklý formát. Malí fotbalisté hrají na více hřištích a na jedné hrací ploše se prohání šest až devět hráčů s ohledem na počet týmů i věkovou kategorii. Běžné utkání se tedy hraje na hřišti se šesti malými brankami a hráči proti sobě nastupují v soubojích 1 na 1, 2 na 2 a 3 na 3. I díky nezvyklému formátu se tedy dostane na všechny hráče, protože se střídá hokejově.
———————————————————————————————————————————————–
Dostatek prostoru nabádá malé fotbalisty k rozvoji vlastní kreativity i svému osobnímu rozhodování. V zápasech tedy padá hodně branek, které se nepočítají. I to svědčí o tom, že nejdůležitější je prožitek a radost dětí ze hry. „U kluků zaznamenaly zimní turnaje pozitivní ohlas. Kluci během zápasů rádi zkouší rozvíjet své technické dovednosti a když zrovna nehrají, podporují své spoluhráče na hřišti,“ uvedl osobní zkušenost organizátor turnaje a trenér U7 Tomáš Kačín.
———————————————————————————————————————————————–
Na fotbalisty při letních turnajích sice nečekají fyzické odměny, ale velká radost ze hry a velké vyžití při zápasech. „Hráči nebudou odměňováni, protože nám jde o zachování vnitřní motivace. Chceme kluky vést k tomu, aby měly radost z pohybu, hry a hlavně fotbalu. Nechceme je motivovat pomocí odměn,“ vysvětluje téma odměn předseda klubu Jan Kubišta.
———————————————————————————————————————————————–
Turnaje pro kategorie U7 se odehrají 8. května a 11. června. Turnaj pro mladší přípravku, tedy pro hráče mladší devíti let, se naopak uskuteční 25. června v termínu Městských slavností.

turnaje———————————————————————————————————————————————–

Sdílet:

Facebook
Twitter
WhatsApp