lokotka

Lokomotiva získala bod, béčko padlo v Oknech

Ani nová posila nepomohla Lokomotivě k vítězství nad béčkem Doks. Svěřenci Radka Nováka proti svému soupeři dvakrát vedli, přesto mají pouze bod. Naopak B-tým dlouho držel v Oknech bezbrankový stav, ale nakonec odjel bez bodů.
———————————————————————————————————————————————–
Lokomotiva tentokrát přivítala na svém hřišti béčko Doks, které vstoupilo do utkání velmi aktivně. Byli to však domácí, kdo udeřil jako první. Už po patnácti minutách zatáhl míč po pravé straně Spilka a zpětnou přihrávkou pobídl Leoše Zlatníčka ke skórování. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu.
Dvanáct minut před koncem první půle měly Doksy příležitost rohového kopu a závaru před domácí brankou využil Jan Beránek, který našel skulinu u tyče Martínkovy branky. Vyrovnáno ovšem bylo pouze necelou minutu, jelikož se ujal krásný pas Zlatníčka a Miroslav Horáček poslal svůj tým opět do vedení.
Branka domácího kapitána byla poslední trefou prvního poločasu a Lokomotiva šla do kabin s těsným náskokem. Hosté tedy vycítili šanci na úspěch a ve druhé půli svůj tlak zvýšili. V 64. minutě potrestal špatný odkop od branky druhým gólem Jan Beránek a bylo opět vyrovnáno. Tentokrát ovšem až do konce utkání, přestože měl českolipský tým v závěrečných deseti minutách početní převahu, zaviněnou zraněním jednoho z hostujících hráčů.
Jan Horáček (vedoucí mužstva): „Remíza byla určitě zasloužená, přestože bylo na obou týmech vidět, že chtějí získat tři body. Zklamáním je malý počet diváků, který pravděpodobně způsobilo špatné počasí. Pochvalu si naopak zaslouží všichni tři rozhodčí.“
Lokomotiva Česká Lípa – Doksy „B“ 2:2 (2:1)
Branky: 15. Zlatníček, 34. Horáček – 33. a 64. Beránek.
Rozhodčí: Pavlů – Mizera, Bahník.
ŽK: Vítek (Doksy).
Diváci: 20.
Sestavy:
LOKO: Martínek – Horáček, Lebduška, Vlk, Kliment, Spilka (46. Starý), Tomášek (65. France), Koštial (68. Černý), Zlatníček, Nevrlý, Třešňák. Trenér: Radek Novák.
Doksy: Halgaš – Vítek, M. Horčík, Jantač, Jakša, Vidner, Miler, S. Horčík, Beránek, Balík, Skála (46. Brda). Trenér: Vladislav Chmela.
Bez bodů tentokrát zůstalo béčko Lokomotivy, které zavítalo v rámci 5. kola Okresní soutěže na hřiště Oken. První poločas branky nenabídl, ale ve druhé půli už padly gól dva. Bohužel pro českolipský celek pouze do jeho sítě. Dvacet minut před koncem vstřelil první a zároveň vítěznou branku Josef Salač a porážku Lokomotivy 0:2 zpečetil minutu před koncem Martin Zlatník.
Okna – Lokomotiva Česká Lípa „B“ 2:0 (0:0)
Branky: 70. Salač, 89. Zlatník.
Rozhodčí: Kutílek – Ďörď, Marek.
ŽK: Henc, Halgaš – Vnuk, Rajšner.