Žádost o členství FAČR

Změna registrace do databáze FAČR

Fotbalová asociace České republiky je členský svaz organizací FIFA a UEFA. Je orgán, který organizuje v Česku fotbalové soutěže a fotbal takový. Každý nově přihlášený hráč a aktivní člen našeho klubu, aby mohl hrát oficiální soutěže pořádané touto asociací, musí být evidován v její databázi a zaplatit členský poplatek.

Po přijetí za člena TJ Lokomotiva ČL tento nový člen, resp. jeho zákonný zástupce, vyplní elektronickou žádost o členství ve FAČR. Dříve jsme tuto žádost zařizovali my, jako klub. Bohužel to již není možné a tuto přihlášku musí každý nový člen (nebo jeho zákonný zástupce) vyplnit sám, jelikož je nutné při registraci ověřit email. Teprve poté je možné členství u FAČR dokončit.

Posléze je nutné zaplatit členský poplatek FAČR ve výši 100 Kč (osoba mladší 18-ti let). Platbu je zapotřebí uhradit následně po registraci za každého člena. Pravidelné roční platby poté platí klub hromadně. Podrobnosti o tomto poplatku naleznete v sekci členské příspěvky.

Bez této registrace a zaplacení poplatku nemůže hráč nastoupit do oficiálních zápasů.

Níže naleznete podrobný návod, jak elektronickou žádost o členství FAČR vyplnit:

1. Registrační formulář na stránkách FAČR.
  2. V registračním panelu vyplňte povinné osobní údaje (označené hvězdičkou).
  3. Zaškrtněte možnost Chci se stát členem prostřednictvím klubu„.
  4. Číslo klubu je: 5110161“ , název: oddíl fotbalu TJ Lokomotiva Česká Lípa, z.s.„.
  5. Zvolte možnost platby „Hradí klub„.
  6. Seznamte se s aktuálními podmínkami členství a zaškrtněte „Souhlasím se zavedením do databáze a s podmínkami členství„.
  7. Opište kontrolní kód
  8. Kliknutím na pole Odeslat žádost“ ukončíte proces podání žádosti o registraci.
  9. Ověření osoby mladší 15-ti let provádí poté samotný klub.

Vložení fotografie

Následně nám pošlete fotku hráče, kterou již můžeme nahrát do systému sami. Jde o „průkazové foto„. Stačí vyfotit mobilním telefonem a poslat přes WhatsApp, Messenger či na email. Fotografii vhodně pojmenujte, např. Příjmení-jméno-rok narození.

Vlastnosti fotografie
Fotografie určená pro vložení do systému FAČR musí vždy splnit níže uvedené parametry:

– obdélníkový tvar 35*45 mm – zajistí systém – velikost max. 5MB
– podporované soubory pro nahrání fotografie jsou: .jpg, .jpeg, .gif a .png
– černobílé nebo barevné provedení
– fotografie ukazují hlavu, horní část ramen s čelním pohledem zobrazované osoby
– musí být odpovídající podobě zobrazované osoby v době nahrání do systému (tedy musí být odpovídající k věku a dobře čitelné)
– obličej zobrazované osoby nesmí být zakrytý vlasy, tmavými brýlemi nebo případně pokrývkou hlavy
 – rozmazané nebo špatně čitelné fotografie nejsou přípustné