ŽÁDOST O ČLENSTVÍ FAČR

Registrace do databáze FAČR

Fotbalová asociace České republiky – ve zkratce FAČR,  je členský svaz organizací FIFA (Mezinárodní federace fotbalových asociací – hlavní řídící organizace světového fotbalu, futsalu a plážového fotbalu) a UEFA (Unie evropských fotbalových asociací – hlavní řídící organizací evropského fotbalu, futsalu a plážového fotbalu). FAČR je orgánem, který v Česku organizuje fotbalové soutěže a fotbal takový.

Každý nově přihlášený hráč a aktivní člen našeho klubu, aby mohl hrát oficiální soutěže pořádané touto asociací, musí být evidován v její databázi a zaplatit členský poplatek.

Změna registrace

Po přijetí do členské základny TJ Lokomotiva ČL musí nový člen, resp. jeho zákonný zástupce, vyplnit elektronickou žádost o členství ve FAČR.

Dříve tuto žádost zařizoval klub samotný. Bohužel tento způsob již není možné provést. Tuto přihlášku musí každý nový člen (nebo jeho zákonný zástupce) vyplnit sám, jelikož je nutné při registraci ověřit zadanou emailovou adresu. Teprve poté je možné členství u FAČR dokončit.

Posléze je nutné zaplatit členský poplatek FAČR ve výši 100 Kč (osoba mladší 18-ti let), 200 Kč dospělý. Platbu je zapotřebí uhradit následně po registraci za každého člena. Pravidelné roční platby poté platí klub hromadně. Podrobnosti o tomto poplatku naleznete v sekci členské příspěvky.

Bez této registrace a zaplacení poplatku nemůže hráč nastoupit do oficiálních zápasů.

Níže naleznete podrobný návod, jak elektronickou žádost o členství FAČR vyplnit:

1. Registrační formulář na stránkách FAČR.
  2. V registračním panelu vyplňte povinné osobní údaje (označené hvězdičkou).
  3. Zaškrtněte možnost „Chci se stát členem prostřednictvím klubu„.
  4. Číslo klubu je: „5110161“ , název: „oddíl fotbalu TJ Lokomotiva Česká Lípa, z.s.„.
  5. Zvolte možnost platby „Hradí klub„.
  6. Seznamte se s aktuálními podmínkami členství a zaškrtněte „Souhlasím se zavedením do databáze a s podmínkami členství„.
  7. Opište kontrolní kód
  8. Kliknutím na pole „Odeslat žádost“ ukončíte proces podání žádosti o registraci.
  9. Ověření osoby mladší 15-ti let provádí poté samotný klub.
Náhled na registrační formulář

Vložení fotografie

Následně nám pošlete fotku hráče, kterou již můžeme nahrát do systému sami. Jde o „průkazové foto„. Stačí vyfotit mobilním telefonem a poslat např. přes aplikace WhatsApp, Messenger či na email fs@loko-cl.cz. Fotografii vhodně pojmenujte, např. Příjmení-jméno-rok narození. Vlastnosti fotografieFotografie určená pro vložení do systému FAČR musí vždy splnit níže uvedené parametry:

• obdélníkový tvar 35*45 mm – zajistí systém – velikost max. 5MB
  • podporované soubory pro nahrání fotografie jsou: .jpg, .jpeg, .gif a .png
  • černobílé nebo barevné provedení
  • fotografie ukazují hlavu, horní část ramen s čelním pohledem zobrazované osoby
  • musí být odpovídající podobě zobrazované osoby v době nahrání do systému (tedy musí být odpovídající k věku a dobře čitelné)
  • obličej zobrazované osoby nesmí být zakrytý vlasy, tmavými brýlemi nebo případně pokrývkou hlavy
  • rozmazané nebo špatně čitelné fotografie nejsou přípustné