Loko-B-v-Zahrádkách1

Shrnutí víkendu: Vítězství rezervy i mladší přípravky

Poměrně úspěšný víkend zažila fotbalová Lokomotiva. Její kategorie převážně bodovaly, nebo alespoň předváděly dobrý výkon. Z výhry se radoval B-tým, který napodobila i mladší přípravka. Bodový zisk si připsali i mladší žáci na hřišti Turnova.
———————————————————————————————————————————————–
Zejména špatná první půle připravila první tým Lokomotivy o naději na bodový zisk. Svěřenci Radka Nováka inkasovali v první pětačtyřicetiminutovce čtyři branky a ani tři góly z druhého poločasu jim na body nestačily.
SK Hodkovice n. Mohelkou – TJ Lokomotiva Česká Lípa 6:3 (4:0)
Branky: 15., 41. a 84. Pavlík, 4. Dominik Dostrašil, 45. Bouška, 55. Dušan Dostrašil – 49. a 60. Zlatníček, 68. Spilka.
Rozhodčí: Rympler – Nagy, Řezníček.
Sestava Lokomotivy: Podešva – Horáček, Lupoměský (54. Braneac), France, Česenek, Zlatníček, Kliment, Starý, Spilka, Markovský, Čihák.
Výrazně lépe si vedl rezervní tým. V domácím duelu s Kunraticemi mu vyšel především závěr první půle, během kterého si vytvořil dvoubrankový náskok. Ve druhé půli sice dvakrát inkasoval, přesto si náskok uhlídal a zvítězil 4:2.
TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ – Kunratice 4:2 (2:0)
Branky: 40. a 58. M. Horáček, 43. Koštial, 65. Kliment – 46. a 85. Ježek.
Rozhodčí: Chládek – Tykva, Ujka.
ŽK: Blahout, Poláček – Haman, Til, T. Zet.
Sestava Lokomotivy: Piskor – Vnuk, Koštial, Poláček, Pelc, V. Horáček, Čihák, Blahout, M. Horáček, Bukáček, Kliment.
Starší žáci zavítali na hřiště Turnova, kde sice rychle vedli, ale nakonec po boji padli 1:4. „V úvodu zápasu jsme si vypracovali velké šance a až ta poslední z pokutového kopu skončila brankou. Poté jsme produkovali hodně chyb. Poslední utkání sezony ukázalo, že se opět spoléháme na umění svých spoluhráčů a budeme se muset v přípravě zaměřit na kolektivní spolupráci. Všechny kluky i rodiče musíme pochválit za dobrou reprezentaci v sezoně 2015/2016,“ uvedl po utkání kouč starších dorostenců Jaroslav Albrecht.
FK Turnov U15 – TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 4:1 (2:1)
Branka LOKO: 6. Plůcha z penalty.
Rozhodčí: Bohata – Pavlů.
Sestava Lokomotivy: Ritschel – Černý, Plůcha, Komárek, Lupoměský – Josífko, Procházka, Babic, Zeman – Novák, Urban (Kubeš, Saidl, Svatoš).
Cennou remízu s hořkou chutí si naopak přivezli mladší žáci. Ti ovšem mohli pomýšlet na výhru, protože po první půli vedli už o tři branky. Ve druhém poločase náskok ztratili, ale v posledním utkání sezony předvedli slušný výkon.
FK Turnov U13 – TJ Lokomotiva Česká Lípa U13 6:6 (1:4)
Branky LOKO: Babic 2, Lupoměský 2, Svatoš, Plůcha.
Rozhodčí: Pavlů.
Sestava Lokomotivy: Ritschel – Polák, Piskor, Kubeš, Babic, Saidl, Svatoš, Plůcha, Lupoměský, Valenta, Zeman.
Hodně branek nabídl souboj mladších přípravek mezi Lokoťáky a Mimoní. Hosté se sice ujali vedení, ale domácí se nevzdali a svou bojovností, rychlostí a přesným zakončením otočili stav zápasu ve svůj prospěch. S výborným brankářem Chaloupkou v zádech nakonec dokráčeli pro výhru.