path108-1-9

Souhrn: Úspěchy áčka, žáků i přípravek

Velmi vydařený víkend prožily jednotlivé kategorie Lokomotivy. Muži pokračují ve vítězné sérii také po utkání se Stružnicí, naopak rezerva prohrála na hřišti Cvikova. Výhru i porážku si připsali žáci a z vítězství se radovaly také obě přípravky. Utkání rezervního týmu do osmi let bylo odloženo.
———————————————————————————————————————————————–
O prodloužení vítězné série bojovali „lokoťáci“ na domácí půdě proti Stružnici. Ačkoliv byli aktivnějším a lepším týmem, ještě po první půli byl stav zápasu bezbrankový. V úvodu druhého poločasu ovšem udeřil Česenek a jeho branka byla nakonec vítěznou.
TJ Lokomotiva Česká Lípa – Stružnice 1:0 (0:0)
Branka: 49. Česenek.
Rozhodčí: Volf – Táborský, Mengr.
ŽK: Starý – Šámal.
Diváci: 50.
LOKO ČL: Kliment – Lupoměský, M. Horáček, Čihák, Česenek, Tomášek, Lupšák (66. France), Pospíšil, Brejcha, Kutloch, Starý (89. Plachý).
Stružnice: L. Sokol – M. Sokol, Merenus, Dvoářek, Halgaš, Holub, Čech (46. Čech), Mareček, Hamada, Blažek (80. Peterson), Šámal.
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „Od začátku zápasu jsme byli aktivnější, lepší a jistější v kombinaci. Soupeř ale dobře a důrazně bránil na své polovině, a tak jsme se do mnoho šancí nedostávali. Když už jsme si příležitosti, včetně pokutového kopu, vypracovali, bohužel jsme je neproměnili.
Poločas skončil 0:0, kluci ale věděli, že když budou aktivní a trpěliví, branku vstřelíme. Povedlo se to už ve 49. minutě. Směrem dozadu to byl náš nejlepší výkon v sezoně, první čisté konto, jediná vážnější střela na branku a jistá rozehrávka bez větších chyb.
Převahu ale musíme potvrdit vstřelením většího počtu gólů, protože jen jednobrankový náskok by se nám příště mohl vymstít. Zvlášť v dalším zápase v Jestřebí, které průměrně vstřelilo 4,5 gólu na zápas a obdrželo méně než jeden.“

Rezerva jela do Cvikova s vybojovanou výhrou v Polevsku a na hřišti soupeře vedla. Do konce první půle však o vedení přišla a i přes brzké vyrovnání na začátku druhého poločasu nakonec prohrála 2:4. Hattrickem se blýskl dommácí Vacek.
Cvikov – TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ 4:2 (2:1)
Branky: 18., 84. a 90. z pen. Vacek, 42. z pen. Žák – 16. Braneac, 47. Tomášek.
Rozhodčí: Janovský – Táborský, Volf.
ŽK: Černý, Zahrádka, Poláček, Tomášek (všichni LOKO)
Diváci: 70.
LOKO ČL: Piskor – Braneac (46. Piskor), Volejník, Blahout, Vnuk, Černý, Zahrádka (82. Studenovský), Poláček, V. Horáček (68. Rajšner), Koštial, Tomášek (63. Starý).

Starší žáci se konečně dočkali výhry! Po těsných porážkách v předchozích zápasech dokázali doma zvítězit nad Hrádkem jasně 10:0. Pěti góly zazářil Procházka, na kterého gólově navázal autor hattricku Rus a také Plůcha s Urbanem.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 – FK Slovan Hrádek n. Nisou U15 10:0 (5:0)
Branky: 12., 20., 22., 42. a 56. Procházka, 23., 61. a 67. Rus, 19. Plůcha, 54. Urban.
Rozhodčí: Hrbáček.
Diváci: 50.
LOKO ČL: Kavenský – Černý, Rus, Kubeš, Komárek – Lupoměský, Plůcha, Holec – Urban, Procházka, Ritschel (Babic, Zeman, Novák, Grus).
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „Je smutné, že se nám podařilo vyhrát až v pátém kole, protože v našich silách byli všichni předchozí soupeři. Těší nás čisté konto a deset vstřelených branek, kterých mohlo být ještě víc. Za deštivého počasí si kluci zápas užili, ale z mého pohledu stále chybí součinnost jednotlivých řad a potřebný klid v koncovce.“

Mladší žáci si tentokrát připsali další krutou porážku, kterou zavinila výraznější fotbalová kvalita na straně soupeře. Ten o vítězství rozhodl už v první půli, zatímco českolipský celek neskóroval ani jednou. Pro svěřence Jana Starého se však jedná o velmi cennou zkušenost.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U13 – FK Hrádek nad Nisou U13 0:21 (0:12)
LOKO ČL: J. Polák – Flíček, Novotný – Svatoš, Skalník, M. Polák, Piskor – Valenta. (Staroba, Roušar, Zeman).
Jan Starý (trenér Lokomotivy): „Kvalita soupeře rozhodla. Kluci z Hrádku hráli o úroveň lepší fotbal, a to se na výsledku projevilo. Byl jsem rád, že se alespoň snažili hrát fair play.“

Svěřenci Sabiny Babicové zvládli domácí utkání proti Bukovanům na jedničku. Na domácí půdě si vedli dobře v útoku i v obraně a zaslouženě zvítězili. Dvěma góly se předvedl Benedikt, naopak Doňar dal hattrick, Charvát vstřelil dvě branky a jednu si připsal Bohatý.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U11 – Bukovany U11 výhra
Branky: Benedikt 5, Doňar 3, Charvát 2, Bohatý.
LOKO ČL: Chaloupka – Benedikt, Doňar, Charvát, Bohatý, Novák, Jantač, Tesař.
Sabina Babicová (trenér Lokomotivy): „Vstoupili jsme do zápasu aktivně. Prosazovali jsme se střelecky, hráli jsme dobře v soubojích jeden na jednoho. Dávali jsme si kolmé přihrávky, které se nám podařilo zakončit gólem. Hra měla potřebné nasazení i soustředění a vítězství bylo zasloužené.“

Bukovany U9 – TJ Lokomotiva Česká Lípa U9 výhra
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „Na hřišti bylo znát, že za Bukovany nastoupili mladší hráči a hráčka. Kluci hráli od začátku s velkou chutí, individuálně i týmově si vytvářeli šance, z nichž dávali góly. Na konci poděkovali soupeři a divákům, zastříleli si penalty a vystřídali se v jejich chytání.“