path108-1-9

Souhrn víkendu: Áčko konečně vyhrálo, rezerva těsně padla

Druhé utkání, první vítězství. Lokomotiva si ve 2. kole 1. B třídy poradila na hřišti Jablonného, kde zaslouženě zvítězila 1:0. Naopak rezervní tým sahal po druhém vítězství, ale na hřišti Kunratic o vedení v závěru přišel a nakonec odjel bez bodů.
———————————————————————————————————————————————–
26. 08. 2017 Jablonné v Podještědí – TJ Lokomotiva Česká Lípa – Pěnčín 0:1 (0:0)
Na úvodní porážku v novém ročníku 1. B třídy Libereckého kraje zareagovali svěřenci Tomáše Kačína ideálně, když zvítězili v Jablonném těsně 1:0. O vítěznou branku českolipského celku se postaral v 63. minutě Viktor Česenek, ale nebýt neproměněných šancí, mohl být výsledek daleko jednoznačnější.
Branka: 63. Česenek.
Rozhodčí: Šůma – Bohuš, Firman.
ŽK: Janďura, Olbrich – Sedláček, Pospíšil.
Diváci: 40.
LOKO ČL: Fišer – Kliment (57. Lebduška), Karas, Zlatníček, Lupoměský, Sedláček, Česenek, Piršel, M. Horáček, Petr Lebduška, Pospíšil (89. Nguyen).
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „Výsledek zápasu mohl být jednoznačnější, soupeř si vytvořil pouze jednu větší příležitost v prvním poločase, kdy nás dobrým a důležitým zákrokem podržel brankář. Od začátku jsme byli aktivnější, soupeř podle mého špatně bránil náběhy po křídlech, kudy jsme tak několikrát zakládali útoky, kterých však mělo být více. Bohužel jsme opět nebyli moc produktivní a střelecky se prosadili až v 63. minutě, právě po centru z křídelního prostoru. Přesto, že jsme nechtěli pouze bránit výsledek, bylo na všech vidět, jak moc chtějí vyhrát, byla vidět velká bojovnost směrem dozadu. Pro větší klid jsme měli vstřelit více branek, ale nepovedlo se. Důležité je, že se nám podařilo zvítězit a získat tři body po takto týmovém výkonu, na který budeme chtít navázat v dalších zápasech.“

26. 08. 2017 Kunratice – TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ 4:3 (2:2)
Nešťastné utkání prožil rezervní tým v Kunraticích, kde ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby vedl 3:2. Za domácí však poté dvakrát skóroval Zdeněk Stehlík a českolipský celek si odvezl těsnou porážku 3:4, když se o tři branky postarali Jan Opočenský, Milan Nguyen a domácí Petr Haman.
Branky: 11. a 44. Jackl, 86. a 89. Stehlík – 30. Opočenský, 32. Nguyen, 58. vlastní Haman.
Rozhodčí: Ujka – Řezáč, Mengr.
Diváci: 30.
LOKO ČL: Piskor – Šindelář (52. Černý), Pavel Lebduška, Rajšner (46. V. Volejník), Tomášek, Opočenský (70. V. Horáček), Koštial, Bukáček, Blahout (78. Jerie), Nguyen, L. Volejník (46. Vnuk).