path108-1-9

Souhrn víkendu: Áčko začalo prohrou, rezerva smetla Tuhaň

Nešťastnou premiéru v 1. B třídě si připsalo áčko Lokomotivy, které přivítalo Pěnčín a na své půdě prohrálo 0:3. Výtečně naopak vstoupila do nové sezony okresní soutěže rezerva, která si doma poradila s Tuhaní 12:1.
———————————————————————————————————————————————–
19. 08. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa – Pěnčín 1:4 (0:3)
Svěřenci Tomáše Kačína naskočili v novém ročníku do 1. B třídy, ale vstup do soutěže jim nevyšel podle představ. Českolipská parta doma přivítala Pěnčín, který už v první půli odcházel do kabin za příznivého stavu 3:0 a náskok tří branek nakonec díky hattricku Tomáše Bárty uhájil.
Branky: 81. M. Horáček – 14., 40. a 80. Bárta, 28. Jaček.
Rozhodčí: Bohata – Malena, Zlatník.
ŽK: Piršel – Mendlík.
Diváci: 50.
LOKO ČL: Fišer – Kliment, Karas, Zlatníček, Lupoměský (70. Plachý), Sedláček, Česenek, Piršel (80. Pavel Lebduška), M. Horáček, Petr Lebduška, Pospíšil.
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „Na začátku zápasu jsme neproměnili dvě velké šance a soupeř nás potrestal ze své první vážnější akce po individuální chybě v rozehrávce obrany. Pěnčín ukázal kvalitu a zkušenost, jak v rychlém přechodu do útoku, kdy prakticky z každého balonu za obranu začal být nebezpečný, tak především v zakončení. První poločas skončil 0:3 v náš neprospěch, což i přes snahu s výsledkem něco udělat, bylo víceméně rozhodnuto. V druhé půli jsme hru ještě více otevřeli a soupeři nabídli spoustu brejkových příležitostí, které naštěstí, díky skvělým zákrokům našeho brankáře, kromě jediné neproměnili. Největší rozdíl byl podle mě ve zkušenostech a trpělivosti. Přesto, že se nám na dvou třetinách hřiště dařilo dobře kombinovat, vytvořili jsme si z toho pouze málo šancí, chyběla větší kreativita, trpělivější a přesnější kombinace kolem vápna soupeře a častější zakončení. Což bylo samozřejmě dáno také tím, že jsme od 14. minuty smolně skóre dotahovali. Věřím, že kdybychom proměnili šance a dali první branku zápasu, měl by úplně jiný průběh. Soupeř by nebránil v tak velkém počtu a my bychom nemuseli hru tak otevírat, naopak by vznikaly útoky do otevřenější obrany. Je mi však jasné, že na kdyby se nehraje a je to jen úvaha. My se teď musíme dobře připravit na další zápas a v něm být produktivní od začátku.“

20. 08. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ – Tuhaň 12:1 (3:0)
Několik posil z A-týmu i nadějní mladíci z dorostu pomohli rezervě k ideálnímu vstupu do nové sezony okresní soutěže. Béčko v prvním utkání přivítalo Tuhaň a i díky čtyřem brankám mladého Dominika Plachého i zkušenějšího Jana Opočenského zvítězilo jasně 12:1.
Branky: 60., 65., 67. a 71. Plachý, 37., 43., 52. a 88. Opočenský, 9. a 79. Tomášek, 55. Volejník, 63. Koštial.
Rozhodčí: Řezáč – Klimt, Böhme.
Diváci: 50.
LOKO ČL: Piskor – Zahrádka (56. L. Volejník), Vnuk st., Pavel Lebduška (61. V. Horáček), V. Volejník, Plachý, Tomášek, Opočenský, Koštial, L. Bukáček, Petr Lebduška (46. Nguyen).