SG200585

Souhrn víkendu: Béčko získalo dva body, vyhráli i žáci

Dvě mistrovská utkání měly o víkendu na programu mužské kategorie Lokomotivy. A-tým pod vedením nového trenéra Tomáše Kačína si odvezlo porážku ze Zákupy, naopak dva body vybojoval rezervní tým na hřišti Novin. Úspěšnou generálku na novou sezonu za sebou mají starší žáci, kteří v přátelském utkání s děčínskými fotbalisty zvítězili vysokým rozdílem.
———————————————————————————————————————————————–
Nový trenér Lokomotivy Tomáš Kačín si jistě představoval lepší vstup do nového angažmá. Českolipské mužstvo v úvodu nové sezony neskórovalo a ze hřiště Zákup si odvezlo jednoznačnou a zaslouženou porážku 0:5. Domácí nakročili za výhrou už v první půli, kdy nastříleli dvě branky. V utkání navíc došlo ke dvěma vyloučením, když šel do sprch nejprve hostující Jiří Beneš a o několik minut později ho následoval domácí Tomáš Müller.
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „V prvním zápase nám nevyšlo prakticky nic. Dopředu jsme si nevytvořili skoro žádné šance. Soupeř nás trestal z nedůsledně bráněných míčů za obranu. Chybělo dostatečné nasazení a myslím, že zápas definitivně rozhodl třetí gól, který jsme dostali z první střely po poločasové přihrávce. To nás zlomilo psychicky. Hru musíme zjednodušit, vytvářet si více šancí a proměňovat je. Věřím, že se z toho pro příště poučíme. Tým má mnohem vyšší potenciál a doufám, že to ukážeme už v nejbližších zápasech.“
Zákupy – TJ Lokomotiva Česká Lípa 5:0 (2:0)
Branky: 42. a 61. Kasinec, 28. Matušek, 46. Dostál, 52. Jakeš.
Rozhodčí: Kutílek – Volf, Vrba.
ŽK: Müller, Dostál, Kasinec, Matušek – Beneš, Tomášek, Starý.
ČK: 67. Müller – 53. Beneš.
Diváci: 50.
Zákupy: Kopřiva – Müller, Kohout, Dostál, Pohorský, Jerson, Zajíček, Kasinec, Jakeš, Březina, Číž (19. Matušek).———————————————————————————————————————————————–
LOKO ČL: Podešva – Česenek, Beneš, France (61. Lupoměský), Horáček, Čihák, Kliment, Tomášek, Starý, Pospíšil (49. Kutloch), Brejcha (70. Lupšák).
Vydařený vstup do sezony naopak prožili fotbalisté rezervního týmu, když si dokázali ze hřiště Novin odvézt dva body. Ten první získali po remíze 1:1, kterou vystřelil vyrovnávacím gólem po půlhodině hry Jan Hochman a druhý získali v závěrečném penaltovém rozstřelu. Českolipský celek ho ovládl v poměru 6:5.
Noviny – TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ 1:1 (1:1), 5:6 na penalty
Branky: 13. Novotný – 30. Hochman.
Rozhodčí: Kapoun – Synek, Vnuk st.
ŽK: Heidrich (Noviny).
Noviny: Moravec – Heidrich, Jindra, Novotný, Bár, Sukovatý, Lundák ml., Podmanický (78. Slejška), Heindörfer, Okénko, Žaloudek (46. Lundák st.).
LOKO ČL: Piskor – Čihák (46. Pelc), Kutloch, Blahout, Hochman, Jasanský (57. Žiška), Lupoměský, Koštial, Poláček, Vnuk ml. (6. Horáček), Černý.
Generálka na start nové sezony vyšla starším žákům, kteří v domácím přátelském utkání porazili Junior Děčín vysoko 12:2. Čtyřmi góly se pod výhru podepsal Rus, naopak Holec skóroval dvakrát a dalších šest branek obstaralo šest různých střelců.
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „Toto utkání nám napovědělo, kde máme velké rezervy a na čem budeme muset ještě zapracovat. Soupeři děkujeme za vzájemnou konfrontaci, kluci si utkání užili. Pozitivní je, že se podařilo skórovat osmi hráčům, ale další utkání s Rapidem Liberec nás prověří více. První mistrovské utkání zároveň napoví, jak na tom na podzim budeme.“
TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 – FK Junior Děčín U15 12:2 (6:1)
Branky LOKO: Rus 4, Holec 2, Urban, Plůcha, Babic, Lupoměský, Černý, Komárek.
Rozhodčí: Táborský.
Diváci: 30.
LOKO ČL: Kavenský – Černý, Rus, Plůcha, Komárek – Lupoměský, Novák, Babic, Holec – Urban, Ritschel (Kubeš, Saidl).