P1140532-1

Souhrn víkendu: Dařilo se A-týmu i mladší přípravce

Uplynulý víkend přinesl konec nepříznivé série A-týmu, který se po pěti zápasech dočkal vítězství a úspěch slavila i přípravka. Těsnou domácí porážku museli skousnout fotbalisté B-týmu, který doma nestačil na Noviny. Kategorie U13 a U15 prohrály v městském derby, zatímco tým do jedenácti let měl volno.
———————————————————————————————————————————————–
TJ Lokomotiva Česká Lípa „A“ – Zákupy 6:0 (3:0)
Branky: 27. a 78. Nevrlý, 55. a 86. Starý, 20. Česenek, 24. Horáček.
Rozhodčí: Řeháček – Švec, Hrbáček.
ŽK: Zlatníček – Dostál, Dufek.
Diváci: 60.
Sestava Lokomotivy: Podešva – Horáček, Lupoměský, Kliment, Beneš, Starý, Zlatníček, France, Nevrlý, Česenek (76. Braneac), Spilka.
První mužstvo Lokomotivy chtělo v domácím utkání proti Zákupům přerušit sérii tří porážek a po pěti zápasech se dočkat vítězství. To se jim nakonec podařilo a základní kámen položili už v první půli, kdy se v rozmezí sedmi minut prosadili třikrát. Ve druhé půli se ještě dvakrát trefil Starý, kterého doplnil druhou brankou Nevrlý a Lokomotiva zvítězila jasně 6:0.
TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ – Noviny 1:2 (1:2)
Branky: 35. Denk – 26. a 33. Foubík.
Rozhodčí: Táborský.
ŽK: Jablonský, Jindra (oba Noviny).
Diváci: 20.
Sestava Lokomotivy: Piskor – Vnuk st., Bukáček, Šindelář, Horáček, Poláček, Densk, Zahrádka (70. Ryl), Koštial, Vnuk ml., Pelc (46. Novotný).
Vyrovnané utkání nabídl sobotní duel rezervy s Novinami. Ty dokázaly proměnit úvodní tlak ve dvě branky, ale domácí okamžitě zareagovali. Nejprve trefili břevno a poté odpověděli zásluhou Denka. Naděje domácího celku držel jistý brankář Piskor, ale neproměňování šancí pokračovala na obou stranách a utkání nakonec skončilo těsnou výhrou hostujícího celku.
Česká Lípa U15 – TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 5:1 (1:1)
Branky: 13., 60. a 68. Šimanovský, 40. Dlouhý, 58. Verner – 31. Lupšák.
Sestava Lokomotivy: Kavenský – Rus, Plůcha, Procházka, Lupšák, Lupoměský, Nyamdava, Holec, Urban, Babic, Ritschel, Jánský, Vrabec, Samko, Novák, Josífko, Kašpar.
„Před zápasem jsme museli řešit obranné sestavení, neboť vlivem omluvenek se zcela rozpadlo. První poločas jsme se soupeřem drželi krok a jak se později ukázalo obavy byly oprávněné. Druhý poločas toho byl bohužel důkazem. Největším stínem tohoto derby bylo zranění Honzy Lupšáka, které se přivodil v průběhu druhého poločasu a vyžádá si delší dobu léčby. Všichni mu přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat do fotbalového kolotoče.“, zhodnotil utkání trenér Kavenský
Česká Lípa U13 – TJ Lokomotiva Česká Lípa U13 9:6

• Branky Lokomotivy:  Svatoš 2x, Babic 2x, Kubeš 2x
  • Rozhodčí: Paulus Petr
  • Sestava Lokomotivy: Polák – Novotný, Smetana, Svatoš, Babic, Zeman, Kubeš, Saidl, Ritschel

„První půle se nám moc nepovedla, a v druhé už se nám nepodařilo dotáhnout. Bohužel jsme neměli ani jednoho hráče na střídání, ale i tak v zápase nechybělo nasazení a to pro mě bylo zásadní. Nový post si vyzkoušel Ondra Kubeš, a očividně mu svědčil. Což potvrzují jeho dvě branky.“ zhodnotil utkání trenér Jan Starý

Svor U9 – TJ Lokomotiva Česká Lípa U9 vítězství
Branky LOKO: Benedikt 4, Novák 4, Bohatý 4, Doňar 2, Charvát.
Sestava Lokomotivy: Chaloupka – Benedikt, Novák, Bohatý, Doňar, Charvát, Bareš, Landovský, Tesař, Šmíd.
Mladší přípravku českolipského celku čekal náročný duel na hřišti Svoru, kde svěřenci Sabiny Babicové perfektně plnili zadané úkoly a dařilo se jim také v kombinaci. Efektivní střelba na branku nakonec přinesla vítězství i parádní podívanou v podání obou celků.———————————————————————————————————————————————–