path108-1-9

Souhrn víkendu: Výhra áčka, porážky žáků

Druhé kolo o víkendu odehrál první tým Lokomotivy, který odčinil úvodní porážku a zdolal Dubici vysoko 7:2. Své první zápasy odehráli také mladší a starší žáci. Béčko mělo pro změnu volno, naopak přípravky sezonu teprve zahájí.
———————————————————————————————————————————————–
Druhé utkání nové sezony vyšlo prvnímu mužstvu Lokomotivy o poznání lépe. Svěřenci Tomáše Kačína v prvním domácím utkání přivítali Dubici, proti které od první minuty vedli po brance Ondřeje Pospíšila. Stejný hráč přidal druhý gól o půl hodiny později a po dalších třech minutách odstartoval cestu za hattrickem Miroslav Horáček.
Dubičtí sice do konce první půle snížili, ale ve druhém poločasu inkasovali ještě čtyřikrát a z českolipského hřiště si neodvezli ani bod. Lokomotiva pro změnu slaví zisk prvních tří bodů v novém ročníku.
TJ Lokomotiva Česká Lípa – Dubice 7:2 (3:1)
Branky: 33., 57. a 85. Horáček, 1. a 30. Pospíšil, 70. Lupšák, 87. Tomášek – 44. Grundza, 63. Škach.
Rozhodčí: Mengr – Řezáč, Jankech.
Bez ŽK.
Diváci: 80
LOKO ČL: Podešva – Česenek, Beneš, Kutloch, Horáček, Čihák Kliment, Tomášek, Starý (46. Lupšák), Pospíšil, Brejcha.
Dubice: Cina – Podrazil, Škach, Dutka, Gorol, Hájek, Székely, Patka, Pergl, Grundza (70. Patka), Třešňák.
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „Zápas se nám vydařil. Kluci od začátku plnili to, co jsme si řekli a na co jsme se připravovali. Dost nám pomohl gól už v první minutě. Mohli jsme se trochu uklidnit a hrát svojí hru. Hráli jsme aktivně, vytvořili si dost šancí a poměrně velkou část z nich jsme proměnili a řešili týmově. Jsem rád za tři body, ale už musíme koukat dopředu, připravit se na další zápas a hrát minimálně se stejným nasazením a týmovou součinností.“
Úvodní duel nové sezony pro změnu nezvládli starší žáci, kteří přivítali liberecký Rapid. Už po deseti minutách totiž prohrávali o dvě branky a do šaten šli s pětigólovou ztrátou. I přes povedenou druhou půli, ve které skórovali třikrát, ovšem nedokázali zareagovat a prohráli jasně 3:9.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 – SK VTJ Rapid Liberec U15 3:9 (0:5)
Branky LOKO: 63. a 70. Rus , 54. Holec.
Rozhodčí: Havel – Švec.
Diváci: 25.
Sestava: Kavenský – Černý, Rus, Kubeš, Holec – Lupoměský, Plůcha, Babic, Procházka – Urban, Ritschel (Svatoš).
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „První mistrovský zápas se klukům výsledkově nepovedl a o osudu zápasu rozhodly dva momenty mezi osmou a desátou minutou. Nesmyslný faul ve vápně, za který byla nařízena později proměněná penalta a následný nedůraz v souboji na naší levé straně, po kterém jsme obdrželi laciný gól na 0:2. Dá se říci, že každá liberecká trefa byla bohužel gólová. Naše družstvo nemělo morální sílu výsledek otočit, natož alespoň vývoj hry zdramatizovat. Je jen škoda několika neproměněných šancí Dominika Procházky za stavu 0:0 a 0:1. Utkání by se zřejmě ubíralo jiným směrem. Prohráli jsme s kvalitním soupeřem a v letní přípravě nám právě takové zápasy chyběly.“
Na libereckého soupeře nestačili ani jejich mladší kolegové. Tým do třinácti let doplatil na špatnou první půli, ve které prohrál 1:5. Ve druhé půli se „lokoťáci“ zvedli podobně jako jejich starší spoluhráči, jenže to nestačilo a nakonec prohráli 5:10.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U13 – SK VTJ Rapid Liberec 5:10 (1:5)
Branky LOKO: 32. a 52. A. Horňák, 9. J. M. Polák, 36. J. Polák, 48. Valenta.
Rozhodčí: Švec.
Diváci: 20.
Sestava: J. Polák – Svatoš, Novotný – J. M. Polák, Valenta, A. Horňák, Piskor – Hošic (Skalník, J. Horňák)
Jan Starý (trenér Lokomotivy): „Soupeř si vytvořil více šancí a více jich také proměnil, hlavně v prvním poločase. Druhý poločas jsem se soupeři herně vyrovnali, ale soupeř z Liberce si svůj náskok pohlídal. Deset gólů v naší síti je hodně, ale jsem rád, že se hráči nebáli hrát útočný fotbal, z čehož dali pět branek.“