U8/U9

Souhrn víkendu: Výhru slaví jen rezerva

Porážka áčka, výhra rezervy a další zápasy mladíků. Takový byl program posledního víkendu, kdy se hrálo nejen na českolipské Lokomotivě, ale také na hřištích soupeřů. Jak si všechny kategorie vedly, se můžete přesvědčit sami.
———————————————————————————————————————————————– Áčko
09. 09. 2017 Mimoň – TJ Lokomotiva Česká Lípa 5:2 (2:0)
———————————————————————————————————————————————–
Nešťastné utkání za sebou má áčko na hřišti Mimoně. Svěřenci Tomáše Kačína doplatili na bezzubou koncovku i chyby v defenzivě, které domácí dokázali potrestat.
Branky: 39. a 83. Semík, 68. a 89. Hřeben, 30. Matušek – 80. Zlatníček, 87. Česenek.
Rozhodčí: Mizera – Dytrt, Maruška.
ŽK: Šimon (Mimoň).
Diváci: 60.
LOKO ČL: Fišer (21. Podešva) – Kliment, Karas, Zlatníček, Lupoměský (78. Bukáček), M. Horáček, Sedláček, Česenek, Piršel (85. Beneš), Pospíšil, Petr Lebduška.
Tomáš Kačín (trenér Lokomotivy): „Zápas nám bohužel vůbec nevyšel. Bránili jsme v nízkém počtu, pomalu se vraceli. Soupeř naopak bránil poctivě a dobře využíval rychlých protiútoků. I když jsme kombinovali, tak jsme se hrozně málo dostávali do finální fáze. Chybělo mi tam více náběhů a celkově pokusů o přečíslení v křídelních prostorech, aby následovalo více centrů do vápna. V poslední třetině hřiště jsme nedělali správná rozhodnutí, někdy přišla zbytečná přihrávka, často však zbytečná klička a dlouhé vedení míče, což soupeř v pohodě ubránil. Nebylo to jen špatné, ale rozhodlo to, že jsme od 30. minuty skóre dotahovali a hráli tak dost netrpělivě. Navíc přišly vynucené změny už v první půli a i někteří další hráči nedohrávali na 100 %. Do druhé půle jsme vstoupili dost aktivně a věřil jsem, že dokážeme s výsledkem něco udělat, dostali jsme však branku z prakticky první vážnější šance, a to nás položilo. I když jsme dokázali snížit, vzápětí přišly individuální chyby a bylo po zápase. Věřím, že se poučíme a dokážeme být efektivnější a opět týmovější jako v předchozích dvou utkáních.“

10. 09. 2017 Lindava – TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ 0:2 (0:1)
Úspěšný vstup do sezony potvrdili fotbalisté rezervy i na hřišti Lindavy, kde položili základní kámen úspěchu už v první půli a další vítězství korunoval trefou Koštiala.
Branky: 28. Sedláček, 58. Koštial.
Rozhodčí: Klimt – Folk, Havlas.
ŽK: Šlajs – Koštial, Blahout.
Diváci: 45.
LOKO ČL: Podešva – Bukáček, Koštial, Pavel Lebduška, V. Volejník, Tomášek, Plachý, Vnuk (74. Jerie), Kliment, Blahout, Sedláček.

10. 09. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 – Jestřebí U15 1:3 (1:1)
Ani bojovný výkon svěřenců Tomáše Piskora nestačil na body v domácím utkání s Jestřebí, které si z Lokomotivy odvezlo vítězství 3:1.
Branka LOKO: Kubeš.
Rozhodčí: Bláha.
Diváci: 40.
LOKO ČL: Polák – Kubeš, Saidl, J. Zeman, Hošic, Svatoš, Piskor, L. Zeman, Rous, Hippmann, Valenta (Spilka, Roušar, Flíček, Staroba, Kovář).

10. 09. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa U13  – Žandov U13 0:4 (0:3)
Ani domácí prostředí nepomohlo mladším žákům, kteří ve druhém utkání sezony prohráli na domácí půdě s Žandovem, jenž rozhodl o vítězství už v první půli.
Diváci: 50.
LOKO ČL: Valenta – L. Zeman, Rous, Flíček, Spilka, Piskor, Staroba, Roušar, Kovář, Charvát, Bohatý (Tesař, Babka).

10. 09. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa U11 – Rapid Liberec U11
Branky LOKO: Piták 2.
LOKO ČL: Tkadlec – Bohatý, Tesař, Charvát, Piták, Novák, Zikmund, Danis.
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „V tomto utkání jsme se brzy ujali vedení, ale hosté vzápětí vyrovnali a skóre nakonec otočili. I přes velký brankový rozdíl odehráli kluci utkání se vztyčenou hlavou a byli soupeři rovnocenným protivníkem.“

10. 09. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa U10 – Rapid Liberec U10
Branky LOKO: Piták, Charvát, Bohatý, Novák, Zikmund, vlastní gól.
LOKO ČL: Tkadlec – Bohatý, Tesař, Charvát, Piták, Novák, Zikmund.
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „I přesto, že byl obraz hry stejný jako v prvním utkání se šancemi na obou stranách, odveta už výsledkově tak jednoznačná nebyla. Chybělo opravdu malinko k tomu, abychom utkání vyrovnali.“

10. 09. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa U9 – Cvikov U9
Nabrat cenné zkušenosti a zahrát si s vrstevníky mohli opět mladší přípravky. Kategorie U9 se doma představila proti Cvikovu.
LOKO ČL: Vyhnalík, Řičičář, Chadima, Sýkora, Danyi, R. Charvát, Milan Nefedov, Nepraš.
Karel Šváb (trenér Lokomotivy): „Jednalo se o vyrovnané utkání se spoustou branek na obou stranách. Pro většinu hráčů se jednalo o první ostré utkání, a tak byla znát určitá nerozehranost. Je také potřeba zapracovat na rozehrávce.“

10. 09. 2017 TJ Lokomotiva Česká Lípa U8 I. – TJ Lokomotiva Česká Lípa U8 II.
Nejmladší fotbalisté se kvůli přeloženému utkání s Novým Borem opět utkali proti sobě, tudíž jim fotbalové praxe nechyběla ani tento víkend.
Hráli: Charvát, Rada, Max Nefedov, Veličkov, Holub, Staněk, Hůlka, Trinh, V. Nepraš, J. Nepraš, Milan Nefedov, Svoboda, Řičičář, Chadima.
Jan Kubišta (trenér Lokomotivy): „Vzhledem k přeloženému utkání s Novým Borem bylo důležité, aby se opět, co nejvíce hráčů dostalo do hry. Fotbalisté a fotbalistky tak měli možnost vyzkoušet nové věci a získávat další důležité poznatky a zkušenosti. Od příštího kola už je čekají utkání proti ostatním týmům okresního přeboru a zajímavá konfrontace.“