SG200622

Srhnutí víkendu: Debakly mužů, výhra žáků i přípravky

Uplynulý víkend vyšel lépe mládežnickým celkům Lokomotivy. Zatímco oslabené dospělé týmy schytaly vysoké porážky na hřištích soupeřů, starší žáci doma zdolali Sedmihorky a štarší přípravka uspěla na hřišti Jablonného. Vysokou porážku museli skousnout i mladší žáci a jejich klubové kolegy z kategorie U13 čeká souboj na hřišti Bukovan ve středu 12. května od 16:30.
———————————————————————————————————————————————–
V dalším kole zajížděla Lokomotiva na hřiště Jeníšovic a bohužel oslabena o tři hráče základní sestavy. Domácí tým tak měl usnadněnou roli a hosté byli až příliš odevzdaní. Po zásluze se tak domácí radovali z výhry 7:0.
Jeníšovice – TJ Lokomotiva Česká Lípa „A“ 7:0 (4:0)
Rozhodčí: Rympler – Bukvička, Vencl.
Sestava LOKO: Podešva – Horáček, Bukáček, Novák, Kliment – Lupoměský, Starý, Braneac, France – Spilka, Beneš (Čihák).
Podobně dopadl také rezervní tým Lokomotivy, který zavítal do Mimoně. Proti místnímu béčku ovšem nastoupil pouze s osmi hráči v poli a v oslabení padl vysoko 1:7.
Mimoň „B“ – TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ 7:1 (4:0)
Branka LOKO: 75. M. Horáček.
Rozhodčí: Vrba – Havel.
Sestava Lokomotivy: Kliment – Horáček V., Poláček, Vnuk st. – Pelc, Novotný, Horáček M. – Blahout, Zahrádka.
Ubojované vítězství oslavili starší žáci, kteří na domácí půdě přivítali Sedmihorky. Tým do patnácti let dokázal po nerozhodné první půli odskočit na rozdíl dvou branek a svůj náskok si nakonec pohlídal.
Jaroslav Albrecht (trenér Lokomotivy): „Škoda neproměněných příležitostí, neboť by se klukům hrálo daleko lépe, než se po poločase srovnávat s remízou. Nakonec jsme za výhru moc rádi, protože jsme to dokázali urvat bez dlouhodobě zraněného Honzy Lupšáka. V nedělním utkání s Jabloncem nás čeká tvrdší oříšek.“
TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 – FK Sedmihorky U15 3:1 (1:1)
Branky LOKO: 18. a 67. Procházka, 56. Ritschel.
Rozhodčí: Paulus – Kutílek.
Sestava Lokomotivy: Kavenský – Holec, Plůcha, Rus, Komárek – Josífko, Procházka, Babic, Lupoměský – Urban, Nyamdava (Novák, Zeman, Ritschel, Kubeš).
Mladší žáci si vedli v nedělním souboji s Rovenskem výrazně hůře. V Novém Boru hosté od začátku diktovali tempo hry a už osmi brankami v první půli nasměrovali utkání ke svému vítězství 14:1.
Jan Starý (trenér Lokomotivy): „Potěšila mě hlavně bojovnost kluků. Rovensko bylo velmi kvalitní soupeř, přesto jsme si dokázali vytvořit několik velkých šancí. Ačkoliv je výsledek zápasu jednoznačný, myslím si, že kluci tento zápas fotbalově posunul. Výborný výkon předvedl i rozhodčí Paulus.“
TJ Lokomotiva Česká Lípa U13 – Rovensko U13 1:14 (1:8)
Branka LOKO: Babic.
Rozhodčí: Paulus.
Sestava Lokomotivy: Polák – Novotný, Svatoš – Kubeš, L. Zeman, Valenta, Piskor – Babic (J. Zeman, Saidl, Skalník).
V dalším kole se mladší přípravka Lokomotivy představila na půdě Jablonného. Od počátku utkání byli hostující hráči fotbalovější a podali mimořádně kolektivní výkon. I přes vysokou výhru je potřeba mnoho činností nadále zlepšovat a zdokonalovat, neboť už na podzim budou hráči přecházet do kategorie starších přípravek.