starsi zaci_turnaj_15_1

Starší žáci berou znovu stříbro, mladší skončili osmí

Ačkoliv venku panuje správná zima, mladí fotbalisté nezahálí a připravují se pod střechami tělocvičen. Dva halové turnaje hostila o víkendu českolipská Lokomotiva. V tom sobotním se představila družstva mladších žáků, naopak v neděli si zahráli jejich starší kolegové. Starší žáci na domácí půdě navázali na druhé místo z turnaje v Bělé pod Bezdězem a i doma brali stříbro. Mladší žáci skončili i přes velkou snahu na osmém místě.
———————————————————————————————————————————————–
MLADŠÍ ŽÁCI DALI JEDEN GÓL A SKONČILI OSMÍ
Na sobotním turnaji kategorie U13 (ročníky 2004 a mladší) se představilo celkem osm družstev. Všichni účastníci byli rozděleni do dvou základních skupin po čtyřech, v nichž se hrálo systémem každý s každým. V základních skupinách se hrálo třináct minut, ve vyřazovací části pak o tři minuty déle.
Domácí výběr se bohužel přes veškerou snahu příliš neprosadil a po základní skupině bez bodů a vstřelené branky prohrál také souboj o sedmé místo. Nejlépe se vedlo Dobroměřicím, které ve finále zvítězily nad Rovenskem až v penaltovém rozstřelu. Bronzové medaile si odvezla Roudnice nad Labem, která si po penaltách poradila se Cvikovem.
Utkání odřídil delegovaný sudí Matyáš Bláha, který předvedl výborný výkon.
Roudnice – Rovensko 0:4
O 7. místo: Lokomotiva – Benešov 1:4 (Branka LOKO: Svatoš)
O 5. místo: Žandov – Chřibská 0:5
O 3. místo: Cvikov – Roudnice 1:1, na penalty 2:3
Finále: Dobroměřice – Rovensko 1:1, na penalty 2:1
Nejlepší brankář: Tomáš Korda (Roudnice). Nejlepší střelec: Jakub Kamír (Dobroměřice) 6 gólů. Nejlepší hráč turnaje: Martin Kulha (Rovensko).
Sestava Lokomotivy: Polák – Hruška, L. Zeman, Piskor, Svatoš, Hošic, A. Horňák, J. Horňák. Trenéři: Starý, Piskor.
Jan Starý (trenér Lokomotivy): „Z tohoto turnaje jsem trochu zklamaný, protože naše výkonnost v posledních měsících upadá a nezlepšujeme se. Snad se nám to podaří zvrátit a budeme se do dalších zápasů fotbalově zlepšovat a posouvat.“

STARŠÍ ŽÁCI OPĚT VYBOJOVALI STŘÍBRO!
Nedělní turnaj už patřil kategoriím U15 a z celkových deseti pozvaných mužstev se jich zúčastnilo pouze devět, protože celek Hrdlořez se kvůli sněhové kalamitě o den dříve omluvil. To ovšem ničemu nevadilo. Ve skupině se čtyřmi celky se hrálo jednou šestnáct minut, naopak v pětičlenné skupině hrály týmy každý s každým o tři minuty méně.
Následně se mužstva z obou skupin potkala v zápasech o umístění. Starší žáci Lokomotivy se rozhodně nenechali zahanbit a po vítězství ve skupině B podlehli pouze favoritovi EMOTI, jehož družstvo tvoří hráči ligové Admiry Praha. Třetí místo zůstalo na domácí půdě a vybojovali ho hráči Arsenalu.
Všechny zápasy odpískal delegovaný sudí pan Táborský.
1. EMOTI Team 2002
2. Arsenal Česká Lípa
3. FC Nový Bor
4. FK Brniště
Výsledky ve skupině: EMOTI – Arsenal 2:1, Nový Bor – Brniště 2:0, Brniště – EMOTI 1:7, Arsenal – Nový Bor 4:0, EMOTI – Nový Bor 4:0, Arsenal – Brniště 7:1.
1. TJ Lokomotiva Česká Lípa
2. AFK LOKO Chomutov
3. TJ Jiskra Mimoň
4. SK Senco Doubravka
5. FK Malšovice
Výsledky Lokomotivy: Chomutov – Lokomotiva 1:3 (Procházka 2, Plůcha), Lokomotiva – Mimoň 5:0 (Plůcha 2, Lupoměský, Urban, Babic), Doubravka – Lokomotiva 0:3 (Lupoměský 2, Procházka), Malšovice – Lokomotiva 0:4 (Babic 2, Plůcha, Procházka).
Ostatní výsledky: Chomutov – Mimoň 5:0, Doubravka – Mimoň 0:1, Malšovice – Chomutov 0:2, Doubravka – Malšovice 4:1, Chomutov – Doubravka 0:0, Mimoň – Malšovice 4:1.
O 7. místo: Brniště – Doubravka 1:1, na penalty 1:2
O 5. místo: Nový Bor – Mimoň 1:3
O 3. místo: Chomutov – Arsenal 1:1, na penalty 1:2
Finále: Lokomotiva – EMOTI 0:3
Nejlepší brankář: Filip Mahač (Arsenal). Nejlepší střelec: Dominik Procházka (Lokomotiva) 6 gólů. Nejlepší hráč turnaje: Lukáš Klucho (EMOTI).
Sestava Lokomotivy: Kavenský – Plůcha, Černý, Urban, Babic, Lupoměský, Procházka. Trenér: Kavenský.
Martin Kavenský (trenér Lokomotivy): „Teprve se nacházíme v tréninkovém období před startem soutěže a už jsme po turnaji v Bělé získali podruhé za sebou druhé místo. Tento úspěch je o to cennější, neboť jsme turnaj odehráli bez několika opor.“