366167811_785708466890052_425424983110877947_n

Trenér Arnold: Chceme hrát atraktivní fotbal

Áčko vstoupí do nové sezony 1. B třídy s novým trenérem TOMÁŠEM ARNOLDEM, který v rozhovoru pro Českolipský deník nastínil plány našeho áčka. „Chceme v první řadě hrát atraktivní fotbal, který bude kluky bavit. Věřím, že s ním přijdou i výsledky a předváděná hra donutí diváky v České Lípě a okolí vyrazit o víkendu na Lokotku,“ věří bývalý trenér rezervy. 

K letní přípravě využilo naše mužstvo Stružnici, kde se pod vedením nového kondičního trenéra Zdeňka Arnolda připravovalo na podzimní start soutěže. „Trénovali jsme dvakrát až třikrát týdně. K dispozici jsme měli téměř třicet hráčů, protože jsme do tréninku zapojili i dorostence. V první řadě chceme, aby byli dobře připravení na svou sezonu a zároveň je chceme více propojit a seznámit s hráči áčka a béčka, protože když budou hrát dobře, dostanou šanci. Kluci tedy chodí v hojném počtu, tréninky je baví, což je dáno i tím, že se jako kondiční trenér přidal můj bratr Zdeněk, který si vzal kluky do parády,“ prozradil.

V letní přípravě sehrála Česká Lípa pouze jeden přípravný zápas. „Odehráli jsme to proti Stružnici. Soustředili jsme se hlavně na fyzičku a kondici, jinak jsme i vzhledem k širšímu počtu hráčů hráli spíše modelové zápasy proti sobě,“ poznamenal Arnold.

 

MÁME KVALITNÍ TÝM NA DOBRÝ FOTBAL

Lokotka doplnila početnou enklávu celků z Českolipska v západní skupině I.B třídy. „Fotbalově v tom žádnou výhodu nevidím. Určitě je ale fajn, že nám ubude delší cestování a zápasy budou atraktivnější i pro fanoušky z Českolipska, protože ve většinu týmů působí hodně hráčů z Lípy a okolí. Těšíme se na zajímavé zápasy a hlavně na derby proti Arsenalu, které bohužel hrajeme už ve druhém kole. Věřím, že i přes prázdniny přijde hodně fanoušků a odehrajeme parádní zápas,“ doufá Arnold.

Ten naposledy vedl tamní rezervu. „Těším se hlavně na spolupráci s klukama, protože věřím, že máme kvalitní tým mladých i zkušených hráčů, kteří dokážou hrát dobrý fotbal. Co se mě osobně týče, není to pro mě žádná velká změna. Už minulou sezonu jsem coby trenér béčka úzce spolupracoval s Radkem Novákem, takže hráče dobře znám,“ usmál se.

„Víme, že z původních třinácti týmů jich zůstalo jen sedm. Bude to zajímavé a věřím, že oproti minulé sezoně i vyrovnanější. Týmy se nebudou tolik znát, proto je těžké spekulovat. Hodkovice, Jablonné i Kamenice byly v minulé sezoně nahoře, takže budou mít určitě vysoké ambice,“ pokýval hlavou.

„Určité pohyby v týmu už se udály, ale stále není hotový. Věřím, že máme kvalitní kádr. Všechno se vyvíjí dobrým směrem. Někteří hráči skončili, jiní naopak přijdou a vrátí se nám známé tváře z jiných angažmá,“ dodal na závěr kouč Lokomotivy.


Autor textu: Jaroslav Zeman (Českolipský deník)

Sdílet:

Facebook
Twitter
WhatsApp