IMG_20191117_143413

Turnaje partnerských klubů SK Slavia Praha

Během dvou listopadových víkendů se uskutečnily turnaje pro partnerské kluby SK Slavia Praha. Na turnajích kategorií přípravek od U6 až po U11 se poprvé představila také Lokomotiva.
——————————————————————————————————————
Turnaje se i přes sychravé počasí uskutečnily na UMT v centru Slávistických přípravek v Horních Měcholupech. Týmy se vždy rozdělily do několika skupin podle počtu, týmy tak odehrály pořádnou porci minut, během kterých si poměřily síly nejen s dalšími partnerskými kluby, ale také přímo s týmy Slavie.
——————————————————————————————————————
Kluci si tak kromě pořádné porce zápasů odvezli také zážitky, které nemají možnost běžně získat a přispívají tak k jejich dalšímu rozvoji. Pro hráče, kteří se turnajů nezúčastnili, je pak motivací do další práce na trénincích a v zápasech, aby se mohli zúčastnit dalších turnajů v roce 2020. Trenéři Slavie tak měli možnost sledovat mnoho talentovaných hráčů, jenž budou v následujícím období nadále sledovat a spolupracovat na dalším rozvoji.

 

——————————————————————————————————————
Zatímco v kategoriích U11 až U8 se hrálo již tradičně s brankaři (systémem 5+1, respektive 4+1), u nejmenších dětí v kategoriích U7 a U6 se hrálo na čtyři branky se třemi hráči v poli na každé straně. Tento systém, jenž v obdobné verzi razíme u nejmenších hráčů také v Lokomotivě, přináší mnohem více osobních soubojů, mnohem více možností udělat kličku, a také v neposlední řadě vstřelit branku.

——————————————————————————————————————
„Pro kluky šlo zejména o pořádnou porci získaných zkušeností. Hlavním motivem v těchto kategoriích nejsou výsledky týmů, ale individuální schopnosti hráčů, jenž je potřeba v dalším období třeba rozvíjet v souladu se společnou koncepcí,“ zhodnotil turnaje Jan Kubišta.

——————————————————————————————————————

Sdílet:

Facebook
Twitter
WhatsApp