U19 – výsledky utkání

25.8.2019 LČL U19 – Ruprechtice U19 3:1 (1:1)

Na den 25.8. se těšil celý organizační tým Lokomotivy Česká Lípa včetně rodičů a fanoušků, jelikož šlo o 1. mistrovský zápas ,,znovuzrozeného“ týmu dorostenců kategorie U19. Soupeřem byl celek z Liberce a to tým Ruprechtic spojený s Krásnou Studánkou. Hned v úvodu to byl hodně bojovný výkon domácích svěřenců a hned ve 13.minutě otevřel skóre Matěj Rus nekompromisní střelou levé nohy ke vzdálenější tyči. Hosté hrozily rychlými výpady ale naše obrana odolávala. Ve 20.minutě se ujal míče P. Zeman, který se prokličkoval obranou až před samotného brankáře, bohužel jeho střela za záda hostujícího brankáře neprošla. Hosté se dočkali vyrovnání začátkem 30.min. po nakopnutí balonu za domácího beka a ten po následnému nedorozumění s brankářem dal šanci vyrovnat ruprechtickému Kadeřábkovi. Začátkem druhého poločasu byl soupeř trochu aktivnější ale jenom díky domácím kteří někdy až zbrklými odkopy přenechávali míč hostům. Oživení přišlo až 15 minut před koncem utkání vytvořením rychlé akce domácích po levé straně se stříleným centrem za obranu kde brankář hostů podcenil situaci a nechal míč pro volného Lukáše Zemana který míč uklidil do sítě… 2:1. Poslední tečku do změny skóre přidal rychlík Jan Lupšák a domácí mohli slavit.

Trenér Piršel Lukáš:

Kluci si dnes zasloužili 3 body hlavně za bojovný a obětavý výkon. Vím že nás čeká ještě hodně práce abychom se sehráli a hráli to co chceme hrát. A zároveň věřím tomu že s tímhle týmem se můžeme posouvat dál, jelikož každý hráč v týmu má potenciál jak v zápase, tak i na tréninku. Je koncentrovaný a připravený se porvat o místo v základní jedenáctce.

Letní příprava

Letní přípravu jsme začali 1.tréninkem 30.července na našem hřišti. Do týmu se připojily posily jako D.Kavenský, T.Holec, L.Hegeduš, R.Hošic, V.Grus, O.Havelka a J.Matička. Soustředění proběhlo na hřišti od 3. do 6.srpna. Přípravná utkání se odehrála s týmy FC Oberlausitz Neugersdorf (1:12) a FC Nový Bor (0:5).Do týmu přišli později posily T.Pavič a D.Dufek a na závěř i M.Rus. Kapitánem byl zvolen O.Kubeš.

Trenér L.Piršel:

Dorostenecký tým U19 byl vytvořen takřka na poslední chvíli. Do týmu přišla většina nových kluků. I přes negativní výsledky z přípravných utkání si myslím, že tým má obrovský potenciál. Hráči pracují na tréninku skvěle, jsou koncentrováni a odhodláni se poprat o základní jedenáctku.