Stadion

lcl_1

Stadion Lokomotivy Česká Lípa se nachází mezi vlakovým a autobusovým nádražím, díky čemuž má výbornou dostupnost. V areálu se nachází hlavní fotbalové hřiště, tréninková travnatá plocha, malé hřiště s umělým povrchem, antukové kurty na házenou a volejbal a kurt na plážový volejbal. Za posledních 15 let prošel stadion mnoha úpravami, hlavní body rekonstrukce jsou uvedeny níže.

Lokomotiva Č. Lípa, září 2020 (rekonstrukce tribun)

loko_jaro_2015
Lokomotiva Č. Lípa, duben 2015

REKONSTRUKCE STADIONU

Vloženo 10.3.2015 – Během dlouhých let existence klubu Lokomotivy Česká Lípa prošel stadion mnohačetnými úpravami. Jedním z historických okamžiků byl přelom roků 2001/2002, kdy se na hřišti Lokomotivy Česká Lípa provedla celková rekonstrukce hřiště a po dlouhých letech se škvárovým povrchem, se tak konečně splnil sen mnoha generací o travnatém povrchu.

Rekonstrukce začala nejdříve stržením a odvezením původního škvárového a zčásti travnatého povrchu. Následovalo vyrovnání povrchu a v závěru podzimu roku 2001 také důkladná drenáž pro ideální odvod vody z budoucího hřiště.

Tréninkové hřiště, rok 2008

Rezervní hřiště, 2017

Následující jaro roku 2002 byla již osazen travnatý povrch, který potřeboval ideálně jeden rok na důkladné zakořenění a růst. Z toho důvodu bylo nutné zajistit pro všechny týmy od přípravek náhradní hřiště, nápomocni nám byly zejména v Dubici, D. Libchavě a na ZŠ Jižní.

Rekonstrukce se dočkali také kabiny, kde byl zejména opraven interiér. Kompletně byla opravena klubovna, instalovali se nové záchytné sítě za branky, nové střídačky, nové branky, včetně branek 5x2m pro přípravky.

Další rekonstrukcí prošly kabiny v roce 2014, kdy byly kabiny kompletně zrekonstruovány, včetně zateplení a nových sprch. Původní byt správce byl přebudován na kabinu rozhodčích a provozní místnost.

20150407_180310

20150407_180356