lcl_1

Samostatná historie Lokomotivy Česká Lípa se píše od roku 1951, kdy se do té doby jeden klub, který se stal přeborníkem kraje rozdělil na dva samostatné kluby, Spartak a Lokomotivu Česká Lípa. Oba kluby v té době hrály svá domácí utkání na stadionu u nádraží, kde Lokomotiva působí dodnes. Koncem jara roku 1958 se podařilo fotbalistům Lokomotivy Č. Lípa postoupit do divizní soutěže a v sezóně 1958/1959 skončil tým mužů na 5. místě a dorosteneckému týmu se podařil postup do celostátní ligy. Jedním z prvních a nejúspěšnějších trenérů, který začínal svou kariéru v České Lípě, byl pozdější trenér reprezentace Václav Ježek.

29.října 1959 se první tým Lokomotivy Č. Lípa utkal v historickém utkání s reprezentací ČSR v čele s Josefem Masopustem. Utkání skončilo 7:1 ve prospěch reprezentantů.

V klubovém archivu se našlo několik zajímavých snímků, které vám postupně představíme. Na úvod dva historické snímky, kde je vidět původní stav stadionu.

historie18historie28

Jedním z dalších historických okamžiků byl přelom roků 2001/2002, kdy se na hřišti Lokomotivy Česká Lípa provedla celková rekonstrukce hřiště a po dlouhých letech se škvárovým povrchem se tak konečně splnil sen mnoha generací o travnatém povrchu. Taktéž se provedla rekonstrukce vybavení šaten.

Oficiálního otevření se hráči, vedení a všichni příznivci dočkali turnajem LOKO-CUP 2003 pro hráče ročníku narození 93, mimo jiné za účastí týmů Sparty a Slavie Praha.

LOKO CUP 2003, LOKO Č. LÍPA – 4.MÍSTO

V roce 2001 také začala Lokomotiva pořádat zimní halové turnaje, pro hráče přípravek a žáků. Z původních čtyř turnajů v každém z prvních dvou ročníků se turnaje během dalších 12 let prakticky zdvojnásobily. Hlavním patronem a organizátorem je Jaroslav Albrecht.

Během ročníku 2009/2010 se po dlouhých letech na Lokomotivě Č. Lípa hrála divizní soutěž, tentokrát staršího a mladšího dorostu. Jádro obou týmů tvořili hráči vybraní v talentových výběrech, které klub od roku 2001 pravidelně pořádal na základních školách. Bohužel se však nedařilo jak hráčům staršího, tak ani mladšího dorostu a po jedné sezóně týmy sestoupily do krajského přeboru.

2009-10, U19

Během roku 2014 byly také kompletně zrekonstruovány kabiny. Rekonstrukce se týkala zejména interiéru a zateplení. Po dlouhých letech došlo také na opravu sprch. Původní byt správce byl přebudován na šatnu rozhodčích a provozní místnost.