SG200585

Shrnutí víkendu: Mládeži se dařilo na jedničku, muži padli

Velmi povedený víkend za sebou mají mládežnické celky Lokomotivy. Všechny kategorie od mladší přípravky až po starší žáky s výjimkou mladších žáků, kteří měli volný víkend, se radovaly z vítězství. Naopak oba mužské týmy českolipského celku padly.
———————————————————————————————————————————————–
Na bodový zisk z domácího utkání s Rozstáním fotbalisté Lokomotivy proti rezervě Mšena nenavázali. Litovat mohli zejména špatné koncovky, kvůli které neproměnili tři velké šance z první půle a do kabin šli za těsné ztráty. Tu hosté navýšili ještě čtyřikrát a nakonec si z České Lípy odvezli vysoké vítězství 5:0.
TJ Lokomotiva Česká Lípa – Mšeno „B“ 0:5 (0:1)
Sestava Lokomotivy: Podešva – Lupoměský, Horáček, Tomášek, Kliment – Starý, Česenek, France, Beneš – Zlatníček, Nevrlý (Čihák, Spilka, Braneac).
Ani bojovnost nestačila rezervnímu celku Lokomotivy na body na hřišti Tuhaně. Podobně jako „áčko“ prohrávala po první půli o jediný gól, ale ve druhém poločasu dvakrát inkasovala a trefa Miroslava Horáčka stačila jenom na porážku 1:3.
Tuhaň – TJ Lokomotiva Česká Lípa „B“ 3:1 (1:0)
Branka Lokomotivy: 75. M. Horáček.
Sestava Lokomotivy: V. Horáček – Poláček, Vnuk st., Pelc, Novotný, Markovský, Zahrádka, Blahout, Koštial – Černý.
Starší žáci si naopak spravili chuť po vysoké porážce v Jablonci a na domácím hřišti udolali po boji Hrádek nad Nisou 6:5. Hattrickem přispěl k vítězství Dominik Procházka.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U15 – Hrádek n. Nisou U15 6:5 (3:3)
Branky Lokomotivy: 10., 18. a 50. Porcházka, 4. a 60. Rus, 66. Urban.
Sestava Lokomotivy: Ritschel – Černý, Plůcha, Rus, Lupoměský – Novák, Procházka, Babic, Zeman – Urban, Kubeš (Saidl).
Vítězně si počínala i starší přípravka. Mladá Lokoťáci doma přestříleli Horní Libchavu a dokráčeli pro druhé vítězství v řadě. Góly stříleli zejména Piskor s Valentou, kteří se za výrazné podpory spoluhráčů prosadili celkem pětkrát.
TJ Lokomotiva Česká Lípa U11 – Horní Libchava U11 výhra
Branky Lokomotivy: Piskor 5, Valenta 5, Doňar 2, Skalník, Zeman.
Sestava Lokomotivy: Zeman – Piskor, Flíček, Žifčák, Skalník, Doňar, Benedikt, Rous, Zeman.
Pozadu nezůstala ani mladší přípravka, která dokázala zvítězit na hřišti Doks. Svěřenci Sabiny Babicové předváděli pěkný fotbal, založený na pevné obraně, důsledném napadání a úderném útoku. Nepřesnosti v rozehrávce nahrazovali malí Lokoťáci bojovností a nakonec za ni byli odměněni.