sindy

„A“ muži si odvezli ze Splav plný počet bodů

Staré Splavy – Loko Česká Lípa 2:3 (0:1)

Branky: Beránek Jakub, Bartoň – Tomášek, Zlatníček, Mečíř.Rozhodčí: Frýda, ŽK: 2:3. Diváků: 50.


Staré Splavy: Fišer – Miler, Jantač, Hupka, Vítek, Jakša – Šimon, Švarc, Bartoň, Beránek – Chlumecký (Prskavec). Trenér: Vladislav Chmela.
Loko Česká Lípa: Martínek – Bukáček, Lebduška Petr, Vlk, Mečíř – Spilka, Beneš, Kliment J., Kýček – Zlatníček, Tomášek (Chyna, Horáček V., Kačín). Trenér: Radek Novák.


 

Pouze jednoho hráče na střídačce měl k dispozici splavský kormidelník Vladislav Chmela při derby s českolipskou Lokomotivou, která si od jezera odvezla výhru. Domácí měli takřka po celou dobu územní převahu, orazítkovali tyč a navíc zahodili pokutový kop.

Za to hosté dokonale využili individuálních chyb soupeře, poprvé ve 13. minutě, kdy se nedohodli dva mladí beci na odkopu balónu, a tak se ho zmocnil Dušan Tomášek, který obloučkem překonal Fišera v bráně. Lokomotiva toto derby odehrála velmi dobře hlavně takticky.

Hru zezadu režírovala zkušená stoperská dvojice Petr Lebduška, David Vlk, jež spolehlivě odvracela nebezpečné domácí výpady, a na hrotu čeřili splavskou vodu Tomášek se Zlatníčkem, které doplnil třetím gólem Mečíř. Za domácí skórovali Beránek na 1:1 a za stavu 1:3 snížil po chybě gólmana Martínka neúspěšný penaltový exekutor Bartoň.

„I když máme v utkáních optickou převahu a soupeře přehráváme, tak se hodně těžko prosazujeme gólově. A tím si ty zápasy prohráváme,“ ví kouč Chmela. „Proti Lokomotivě to byl oboustranně velmi dobrý fotbal, ale nás zabily individuální chyby a neproměněné šance,“ doplnil.

„Myslím si, že jsme na hřišti odvedli slušnou práci. Škoda, že Láďa Kýček orazítkoval jen tyč a Radek Chyna pálil z malého vápna těsně vedle,“ měl dobrou náladu kapitán Lokomotivy Petr Lebduška, který kvůli absenci matadora Šindeláře nastoupil v obraně. „Chyběl taky Míra Horáček, ale zvládli jsme to celkem slušně i bez něj,“ usmíval se 33letý hráč Lokomotivy.

Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/fotbal_region/i-b-tridu-okorenila-dve-derby-a-vyhra-zakup-20150423.html

Sdílet:

Facebook
Twitter
WhatsApp